Výživa podle Tradiční čínské medicíny

Výživa je jedním z pěti pilířů TČM. Někdy se též nazývá - Výživa podle pěti elementů. Na rozdíl od západního pohledu na výživu, klade hlavní důraz na tepelné působení a zařazení potravin podle chuti, neboli příslušnosti k určitému prvku - elementu. Máme sezónní naladění - strava se mění podle ročních období. Také konstituce a druh práce ovlivňuje skladbu potravy.

Celý článek

Masérský kurz "Gua Sha - záda a šíje, Level 1"

Unikátní kurz ideální pro maséry, kosmetičky, kteří by rádi spestřily svou nabídku a obohatily jí o něco neobvyklého, léčivého a každému tělu prospěšného jako je masáž Gua Sha. Jedná se o čínskou metodu léčby, která dokáže nejenom ztlumit ale i zcela eliminovat chřipku či angínu během pár hodin. Na základě této masáže lze stanovit i diagnózu pacienta a upozornit na možné budoucí zdravotní potíže. 

Číst dál ...

Kurz Použití preparátů TČM Li West v běžném životě

Rádi byste uměli předcházet nemocem anebo porozuměli svým dlouhodobým či opakovaným obtížím a naučili se je i léčit? Právě pro vás jsme připravili přednáškový cyklus nazvaný Použití preparátů TČM v běžném životě. Je známo, že tajemství zdraví spočívá v prevenci. Ale ani když už nemoc propukne, není ještě úplně pozdě, pokud víte, které orgány se vzájemně ovlivňují a které bylinné přípravky podpoří váš uzdravovací proces.

Číst dál ...

Kurz Taijiquan Jang 24 forem

Taijiquan Jang (TaiChi) je vyšší úroveň čchi-kung (Qigong), aneb meditace v pohybu. Na první pohled toto cvičení vypadá jednoduše, ovšem existuje v něm mnoho vrstev, které v sobě skrývají nekonečnou naplněnost. Právě to je ten důvod proč se tento styl cvičení ujal ve všech koutech světa – nabízí mnoho a ještě víc, než čeho by člověk mohl eventuálně dosáhnout v jednom životě.

Celý článek

Další informace