Bradavice

Bradavice

Bradavice bývají poměrně častou nepříjemností především u dětí a adolescentů. Nejde o nic závažného, ale je to nepříjemné a neestetické onemocnění, které se v západní medicíně běžně léčí metodou, která bývá zdlouhavá, bolestivá a někdy se řeší i chirurgickým zásahem. Pojďme se seznámit s jinou, příjemnější metodou léčby, která je založená na přírodní bázi, velice účinná, bez vedlejších účinků a narušení kůže.

Celý článek

Atopický ekzém

atopický ekzémzpočátku si možná nejste jistí, zda se jedná o atopický ekzém a jakým způsobem se toto onemocnění léčí. Nejčastěji bývají postiženy touto nemocí děti, avšak dospělý se s touto nemocí mohou také potkat. Atopický ekzém neboli atopická dermatitida postihuje asi 20% lidí v určité fázi jejich života.

Celý článek

Lupénka (psoriáza)

lupenkaLupenka (psoriáza, psoriasis -  kožní onemocnění, řecky psora, svědivé kožní onemocnění, synonym šupinatý lišej. Poznámka: tvorba bělavých šupin na ložiskách a jejich stalé olupování daly nemoci český název „lupenka“) je chronické kožní onemocnění charakterizované výsevem pupínků (papul). Někdy též postihuje i nehty a klouby.

Celý článek

Léčba akné, jak se zbavit trudovitosti


rudovitost neboli akné (acne je latinské synonym trudovitosti) je kožní onemocnění charakterizované zánětem mazových žláz a vlasových folikulů, které se projevuje výskytem červených pupínků (papul), komedonů a hnisavých puchýřků (papul) na kůži.

Čínská medicína považuje trudovitost za projev vnitřní disharmonie organismu v důsledku narušení funkcí tří regulačních systémů, což je ve shodě s názorem klasické západní medicíny.

Celý článek

Další informace