Vložky Zi Mei Shu - unikátní novinka v ČR

ZimejšuOd nástupu první menstruace jsou součástí naší toaletní taštičky, kabelky, šatníku, koupelny, přihrádky v autě. Nosíme je stále někde při sobě. A ještě intenzivněji je použijeme ve chvíli, kdy nám tělo řekne, že s ním není něco v pořádku, například při zánětu nebo výtoku. Řeč je o hygienických vložkách Zi Mei Shu. Nejde totiž pouze o hygienu, ale o unikátní preparát podaný neobvyklou formou.

Celý článek

Fytoterapie

bylinyBylinná terapie nebo také fytoterapie je hlavní obor čínské tradiční medicíny, ve kterém jsou k léčbě člověka využívány léčivé rostliny, tzn. především byliny, dále i houby a řasy. Bylinné směsi se skládají z několika bylin, každá má tak své jasné zastoupení.

Celý článek

Boryt barvířský – přírodní antivirotikum

borytBoryt barvířský je vytrvalá, žlutě kvetoucí bylina, dorůstající výšky až 80 cm. Dvouletá nebo krátce vytrvalá, zelená a modrozelená, obvykle alespoň slabě ojíněná bylina. Pochází ze střední a jižní Číny. Dříve byla  pěstována ve velkém množství jako barvířská rostlina, která poskytovala modrou barvu, tzv. borytovou modř.

Celý článek

Goji - bobule štěstí a dlouhověkosti

goji - kustovnice čínskáZ hlediska působení jsou sladké a neutrální a v čínské a tibetské medicíně jsou známé déle než 3000 let. V posledních letech se plody goji proslavily po celém světě.
Tibetské ovoce nebo přesněji bobule goji/kustovnice (Lycium barbarum, wolfberry) rostou v oblastech Tibetu, Číny a Mongolska.

Celý článek

Rubus arcticus L. – ostružiník arktický (ostružiník severní, malina arktická)

rubus arcticusPokřtěno s láskou jako "Perla tundry", nebo - li vědecký Rubus arcticus – tak se říká jednomu z unikátních přírodních zdrojů vitaminu C a dalších látek tak nepostradatelných při léčbě různých zánětů, nachlazení, kašli, bronchiálního astmatu nebo žaludečních potíží.

Celý článek

Další informace