vyziva kurzVýživa je jedním z pěti pilířů TČM. Někdy se též nazývá - Výživa podle pěti elementů. Na rozdíl od západního pohledu na výživu, klade hlavní důraz na tepelné působení a zařazení potravin podle chuti, neboli příslušnosti k určitému prvku - elementu. Máme sezónní naladění - strava se mění podle ročních období. Také konstituce a druh práce ovlivňuje skladbu potravy.

tao zdraveho stravovani

Výživa je jedním z pěti pilířů TČM. Někdy se též nazývá - Výživa podle pěti elementů. Na rozdíl od západního pohledu na výživu, klade hlavní důraz na tepelné působení a zařazení potravin podle chuti, neboli příslušnosti k určitému prvku - elementu. Máme sezónní naladění - strava se mění podle ročních období. Také konstituce a druh práce ovlivňuje skladbu potravy.

Výživa je rovněž nedílnou součástí nebo samostatnou metodou léčby v TČM. Podle hesla: "Ať už je otcem onemocnění cokoliv, matkou je vždy strava", tak i zde se některé potraviny a úpravy mění s ohledem na roční období, konstituci a aktuální potřeby.
Ačkoliv se na první pohled zdá být čínské stravování složité, při pochopení základů je přehledné a pochopitelné. Zvláště dnes, kdy se objevuje mnoho nových směrů je pohled TČM na stravování srozumitelný a použitelný.

Kurz je určen: poradcům ve výživě a zájemcům o problematiku (zakončeno certifikátem)

Termín: 27. – 28. 4. 2019 (9 - 17 hod.). Přihlášení nejpozději do 24.4.2019.

Místo konání: Rašínovo nábřeží 56, Praha 2, centrum ČÍNSKÝ LÉKAŘ

Cena: 2 000 Kč

Obsah kurzu:

 • vybraná teorie a pojmy
 • zařazení potravin podle kategorií 
 • stravování podle pěti elementů
 • kombinace a úprava potravin
 • konstituční typy a jejich kombinace 
 • obezita z hlediska tradiční čínské medicíny
 • prevence stravou vrozených předpokladů k nemocím dle konstitučního typu
 • léčení stravou, diety při chemoterapii a psychofyzickém přetížení
 • pochopení principů přirozeného přístupu ke stravě
 • přibírání na váze ve věku od 49 let
 • doporučení potravin a individuální jídelníček jako metoda posílení zdraví 
 • praktické příklady a rady

kurzy výživa podle Tradiční čínské medicíny

V ceně je zahrnuto:
- učební materiály
- čaj, káva, voda

Místo v kurzu Výživa podle Tradiční čínské medicíny Vám bude závazně rezervováno až po zaplacení kurzovného.

Slevy:
Při platbě měsíc a déle před termínem kurzu dostanete slevu - 10 % z ceny.
Při přihlášení a platbě za 2 osoby na kurz získáte slevu - 10 % z ceny. (Slevy se nesčítají.)

 

Lektor kurzu

Tianjin Medical University

Lektorem tohoto kurzu je Ing. Andrej Jadevich, absolvent programu Čínské dietetiky Tianjinské Medical University. Je zakladatelem centra celostní medicíny ČÍNSKÝ LÉKAŘ, autorem metody hubnutí se zárukou: Hubnutí je radost.

Přihláška
na kurz Výživa podle Tradiční čínské medicíny

Doplatek za seminář lze hradit v hotovosti přímo na místě. Pro lepší ceny můžete využít platby předem nebo nákup hromadného vstupu. Daňový doklad obdržíte před začátkem akce.
Pokud by se Vám nepodařilo zaregistrovat na akci přes tento formulář, můžete nás kontaktovat jakýmkoliv jiným způsobem (telefonicky, e-mailem, SMS). Uvádějte prosím vždy své údaje a požadovaný termín akce.
U seminářů a workshopů za akční ceny si organizátor vyhrazuje právo pořizovat fotografický nebo video záznam za účelem dalšího reklamního využití.
Pro dokončení této přihlášky označte políčko, že nejste robot, a stiskněte tlačítko „Potvrdit a odeslat“.

 

masáže guashaUnikátní kurz ideální pro maséry, kosmetičky, kteří by rádi spestřily svou nabídku a obohatily jí o něco neobvyklého, léčivého a každému tělu prospěšného jako je masáž Gua Sha. Jedná se o čínskou metodu léčby, která dokáže nejenom ztlumit ale i zcela eliminovat chřipku či angínu během pár hodin. Na základě této masáže lze stanovit i diagnózu pacienta a upozornit na možné budoucí zdravotní potíže. 

Taijiquan Jang (TaiChi) je vyšší úroveň čchi-kung (Qigong), aneb meditace v pohybu. Na první pohled toto cvičení vypadá jednoduše, ovšem existuje v něm mnoho vrstev, které v sobě skrývají nekonečnou naplněnost. Právě to je ten důvod proč se tento styl cvičení ujal ve všech koutech světa – nabízí mnoho a ještě víc, než čeho by člověk mohl eventuálně dosáhnout v jednom životě.