Vypadávání vlasů

mastné vlasyPlešatý muž rovná se přitažlivý, sexuální a charismatický muž. Bohužel, pro ženy tato šablona zatím neplatí, i když jsou mezi námi odvážné ženy, které se snaží ukázat svoji osobitost tímto stylem. Ve většině případů nežádoucí plešatost a vypadávání vlasů svědčí o zdravotních komplikacích, a tak slouží jako výrazný vnější projev vnitřních problémů. Reagovat okamžitě na veškeré změny stavu našich vlasů, neznamená jen nemoc zastavit, ale i jí předcházet.

Celý článek

Chronický únavový syndrom

migrenaChronická únava je spojena s vyčerpáním regulačního (nervového) systému. Důvodem je dlouhá převaha procesu vybuzení nad inhibicí. Může to být silný stres a nervové napětí, vzrušení, konflikty, nespavost či nucený nedostatek spánku a velmi vysoká fyzická zátěž. To vše vede k nadměrné spotřebě životních sil a jejich vyčerpanosti. Jednoduchý odpočinek už nepomáhá obnovit síly - jejich vyčerpání je příliš velké.

Celý článek

Inkontinence

inkontinenceJednoho dne k nám na konzultaci přišla mladá žena, něco přes třicet, těžce postižená chorobou, se kterou se nesvěřují ani nejlepším kamarádkám - inkontinencí.

... Nemohla běhat, smát se, ani se zakašlat, protože při sebemenší fyzické námaze docházelo k úniku moči.

Celý článek

Klimakterium a tradiční čínská medicína

klimakteriumŽena, která prochází menopauzou, může zažívat řadu bolestivých příznaků, jakými jsou návaly horka a bolesti hlavy. Těchto příznaků je velice obtížné se zbavit nemáme-li k tomu dostatečnou podporu. Těsně před menopauzou se u žen snižuje hustota kostí a zvyšuje hladina cholesterolu v krvi, což může vést k onemocněním srdce.

Celý článek

Další informace