Samo-masáž po akupunkturních bodech

samo masaz akupunkrurnich boduPři cvičení zdravotního Čchi-Kungu (Qigongu) je auto-masáž důležitou součástí zaměřenou na podporu obnovení optimálního pohybu Čchi v těle, výživu vnitřních orgánů nebo odstranění patogenní Čchi z těla. Samo-masáž bodů může být použita během hlavního cvičení Čchi-Kung jako posilující prvek.

Představujeme 21 základních akupunkturních bodů pro samo-masáž:

Celý článek

Ledviny potřebují teplo

ledvinyV zimním období jsou naše ledviny velmi ohroženy chladem. Chlad obecně nemají totiž rády, a proto bychom o ně měli v chladném počasí pečovat se zvýšenou pozorností.

Ledviny jsou sídlem naší energie a péči si tedy zaslouží.

Celý článek

Léčba klíšťové encefalitidy a lymeské boreliózy v čínské medicíně

kliště Letní počasí doslova vyzývá k procházkám lesem anebo piknikům v trávě. Je třeba být ale na pozoru. Zvláště v těchto horkých dnech jsou totiž klíšťata nejaktivnější. Co dělat, když nás už klíště kouslo? Jak poznat příznaky klíšťové encefalitidy anebo lymeské boreliózy? Čínská medicína zná bezpečný způsob prevence i léčby.

Celý článek

Česko hlásí 880 případů černého kašle

kašelČerný kašel - akutní infekční onemocnění způsobené bakterií Bordetella pertussis. Přenášen vzduchem formou kapiček. Je charakterizován primárním postižením nervového systému, respiračního systému a záchvaty dávivého kašle.

Největší nebezpečí pro děti, těhotné ženy a starší lidi.

Pár dobrých tipy, jak se tomu ubránit.

Celý článek

Vše co Vás o Laodžanu zajímá, nejčastější dotazy

laojunVelmi nás těší, že se na nás obracíte se svými dotazy ohledně Odvaru Laodžan (anglický psáno Laojun Decoction). Jsou důkazem, že účinky a působení Odvaru zaujaly mnoho lidí a Laodžan tak získává stále více spokojených „pacientů“.

Ptejte se na vše, co Vás zajímá, rádi Vám odpovíme.

Celý článek

Další informace