On-line škola „Energie jídla je naším lékem"

Nebyl vybrán žádný obrázek
Kurz, co změní vaše myšlení. Obsahuje 21. ucelených video přednášek z čínské dietetiky.
Stravování získá novou dimenzi.
Poběží od:
1. den měsíce
Základní cena: 4900,00 Kč
Cena s DPH
Cena s DPH2940,00 Kč
Cena / kg:
Popis

Obsah výukového kurzu:

Kurz se skládá z 21 video přednášek, domácích úkolů a z několika PDF výukových materiálů a vzorových jídelníčků. Rozebrané budou následující témata:

 • hvezda WU XING organy zařazení potravin podle povahy
 • zařazení potravin podle charakteru
 • stravování podle pěti elementů
 • kombinace a úprava potravin
 • pět ročních sezón
 • orgánové hodiny
 • konstituční typy a jejich kombinace 
 • vybraná teorie a pojmy v tradiční čínské medicíně
 • teorie pěti hybatelů
 • teorie jin – jang
 • obezita z hlediska tradiční čínské medicíny
 • prevence stravou vrozených předpokladů k nemocím dle konstitučního typu
 • léčení stravou u nejčastějších civilizačních chorob: diety při chemoterapii, psychofyzickém přetížení, vysokém krevním tlaku, nadměrné intelektuální zátěži atd.
 • přibírání na váze ve věku od 49 let
 • detoxikační a protiparazitární kůry
 • pochopení principů přirozeného přístupu ke stravě
 • doporučení potravin pro každý z pěti elementů 
 • možnost zdarma projít on-line diagnostikou zdravotního stavu metodami tčm

V rámci video přednášek se tedy dozvíte, jak podpořit a posílit svůj organismus, aby metabolismus a procesy příjmu potravy-energie čchi byli maximálně efektivní. Seznámíte se s potravinami, které lze dle zásad zdravého stravování, spolu kombinovat a které nikoli. Získáte přehled o obecně nevhodných potravinách, stejně jako o stravovacích návycích. Zjistíte, jak se mění požadavky našeho těla podle ročních období a dozvíte se, jak sestavit jídelníček zaměřený na získání energie nebo redukci váhy. Naučíte se i speciální cviky podporující tok energie v těle, pro uvolnění svalů a odbourávání stresu.

  

  

Hodnocení

čtvrtek 6. srpen 2020 23:12
Volám sa Dana. Prečo som sa prihlásila na kurz? Ja som začala nedávno navštevovať kurz Qi Gongu v Bratislave. Tam nám zdôrazňujú, že jedlo je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú zdravie, kvalitu života a dĺžku života človeka. Keďže by som chcela v budúcnosti pôsobiť ako lektorka Qi-Gongu, pokladám si za dôležité, vedieť čo najviac aj o ostatných zložkách, ktoré ovplyvňujú kvalitu nášho života. Som veľmi nadšená všetkými informáciami, o ktorých som ani netušila, hoci som už niekoľko rokov v styku s produktami čínskej medicíny Tiens. No a zaujíma ma úplne všetko, lebo čokoľvek sa dozviem o fungovaní tela podľa čínskej medicíny alebo na inú tému, ktorá súvisí so zdravím a dlhovekosťou, je pre mňa nové. Konečne mi veci začínajú dávať zmysel. Ďakujem a teším sa na ďalšie stretnutie.
Dana Oprchalová
pondělí 16. březen 2020 16:20
Celý život jsem měla studené končetiny, někdy mě to i vadilo. Myslela jsem, že je to genetický. Změnila jsem jídelníček a hlavně myšlení a je to 100 krát lepší. Čínská medicína je fakt úžasná.
Marcela Procházková
pátek 21. únor 2020 16:16
Je to zdlouhavý a musí se u toho přemýšlet. Nešlo by to zjednodušit?
Eva Franceová
pátek 17. leden 2020 16:07
Jsem ráda, že mě konečně někdo vysvětlil všechny ty informace co lítají po internetu. Furt jsem v zimě nachlazená a přitom se snažím doplnit vitamíny citróny a pomeranče, to že by to bylo špatný mě vůbec nenapadlo. Takže už žádné citróny! Je to hodně informací a snažím se to postupně zařadit do svého jídelníčku a už na sobě pociťuji změny. Moc děkuji a doporučuji všem, kdo se o sebe chce starat :)
Sára Zemanová
čtvrtek 26. září 2019 16:43
Taky děkuji, kurz byl plný zajímavých informací, které dávají smysl a věřím, že je uplatním i v běžném životě a pomůžou mně i mým nejbližším :)
Veronika Haluzová
neděle 1. září 2019 16:56
Vařím ráda s alkoholem. Myslela jsem si, že je to snaha vyrovnat to, že do skleničky ale nikdy žádný alkohol nedám )) Na kurzu jsem pochopila, že moje játra nechtej alkoholovou zátěž ale kyselou chuť ano. Je to zajímavá škola. Děkuji
Lenka Kubová
neděle 28. červenec 2019 16:49
Trošku mě to změnilo myšlení. Našel jsem motivaci cvičit a celkově se ted citim nabitý energii. Tuto školu bych dal povinně na základku. Ať se Vám daří.
Petr Vrabec
úterý 16. červenec 2019 15:23
Kurz mi v mnohém pomohl, nejen uvědomit si, že dělám ve stravování chyby, které moje tělo mě vždy naznačovalo, jen že já jsem tomu nerozuměla. A pochopila jsem, že stravování je zábava, pokud tomu více rozumíš. Děkuji
Inga Hlásková
sobota 6. červenec 2019 15:33
kurz byl skvěle podaný, nebylo to jak si učení hrou, ale pochopitelný a zajímavý. A jsem rád, že jsem do toho šel. Doporučuji
Radek Koval
středa 12. červen 2019 15:31
Děkuji, skvělá škola. A děkuji že mě pomohli s alergií, teď se nebojím uvítat jaro.
Markéta Pokorová
Více hodnocení