inkontinenceJednoho dne k nám na konzultaci přišla mladá žena, něco přes třicet, těžce postižená chorobou, se kterou se nesvěřují ani nejlepším kamarádkám - inkontinencí.

... Nemohla běhat, smát se, ani se zakašlat, protože při sebemenší fyzické námaze docházelo k úniku moči.

klimakteriumŽena, která prochází menopauzou, může zažívat řadu bolestivých příznaků, jakými jsou návaly horka a bolesti hlavy. Těchto příznaků je velice obtížné se zbavit nemáme-li k tomu dostatečnou podporu. Těsně před menopauzou se u žen snižuje hustota kostí a zvyšuje hladina cholesterolu v krvi, což může vést k onemocněním srdce.

migrenaChronická únava je spojena s vyčerpáním regulačního (nervového) systému. Důvodem je dlouhá převaha procesu vybuzení nad inhibicí. Může to být silný stres a nervové napětí, vzrušení, konflikty, nespavost či nucený nedostatek spánku a velmi vysoká fyzická zátěž. To vše vede k nadměrné spotřebě životních sil a jejich vyčerpanosti. Jednoduchý odpočinek už nepomáhá obnovit síly - jejich vyčerpání je příliš velké.

lupenkaLupenka (psoriáza, psoriasis -  kožní onemocnění, řecky psora, svědivé kožní onemocnění, synonym šupinatý lišej. Poznámka: tvorba bělavých šupin na ložiskách a jejich stalé olupování daly nemoci český název „lupenka“) je chronické kožní onemocnění charakterizované výsevem pupínků (papul). Někdy též postihuje i nehty a klouby.

migrenaMigréna. Bolest hlavy, která dokáže člověka doslova paralyzovat, leckdy přetrvává i po několik dní. Moderní léky migrénu většinou rychle utlumí, ale nevyléčí. Přesto existují prostředky, které mohou pomoci záchvatům migrény předejít ještě dříve, než se vůbec projeví: Přírodní přípravky tradiční čínské medicíny…

Když se řekne „migréna“, většina lidí ...

mastné vlasyPlešatý muž rovná se přitažlivý, sexuální a charismatický muž. Bohužel, pro ženy tato šablona zatím neplatí, i když jsou mezi námi odvážné ženy, které se snaží ukázat svoji osobitost tímto stylem. Ve většině případů nežádoucí plešatost a vypadávání vlasů svědčí o zdravotních komplikacích, a tak slouží jako výrazný vnější projev vnitřních problémů. Reagovat okamžitě na veškeré změny stavu našich vlasů, neznamená jen nemoc zastavit, ale i jí předcházet.

kašelKašel je jen PŘÍZNAK né nemoc. Příležitostný kašel zabraňuje vstupu cizích látek a sekrecí do plic; nicméně trvalý a nekontrolovatelný kašel obvykle poukazuje na zdravotní problém.

chripkaPřijde Vám nereálné vyléčit chřipku během tří dnů? (Nebo pokud patříte mezi tu skupinu lidí, co v období epidemií onemocní vždy, tak dosáhnou toho abyste neonemocněli vůbec?) Pojďte se blíže podívat, jak toho lze dosáhnout. Najít způsob jak se preventivně chránit před chřipkou či vyléčit bez všemožných vedlejších účinků. Odhalte tajemství a sílu tradiční čínské medicíny! Nevěřte ničemu, co nemůžete zkusit a Vám samotným nefunguje.

Sluneční kopřivkaVysvitlo sluníčko, sedíte venku a po chvíli z ničeho nic se začnete škrábat? I přesto, že se vám to nikdy nestalo, je možné, že se s tím budete potýkat nyní častěji než dřív. Podnebí se mění a slunce není to co bylo, díky slabší ozonové vrstvě je mnohem agresivnější a nám nezbývá nic, než dávat větší pozor v letních měsících. To jakým způsobem se s tím vaše tělo dokáže poprat, záleží na vaší všeobecné opatrnosti.

alergieKaždá civilizovaná doba přináší možnosti pro růst, rozvoj a realizaci čehokoli a kohokoli. Někdy ovšem rozvoj a růst nevnímáme tak, abychom byli spokojeni. A pak tento stav nazýváme například nemoc. A abychom tomu dali váhu, říkáme jí nemoc civilizační. 

Příčiny vzniku astmatu alergického původu:
Průduškové astma (záducha, asthma bronchiale) - chronický zánět horních dýchacích cest je jedno z nejvíce rozšířených těžkých alergických onemocnění z tzv. „velké trojice alergických onemocnění“.

Symptomy průduškového astmatu alergického původu:
záchvaty ztíženého dýchání, dušnost, pískání, vrzoty, kašel, pocit tlaku za hrudní kostí, deprese, závrať, slabost aj.

krevní tlakje známo, že vysoký krevní tlak může být velice nebezpečný. V  současné době je u lidí velice rozšířený, jedná se o jednu z nejčastějších kardiovaskulárních chorob a můžeme ho zařadit do skupiny civilizačních chorob.

Strana 1 z 3