hyperplazie mléčné žlázyOnemocnění prsů a změny prsů, jako je karcinom prsu, nezhoubné nádory prsů, hormonální změny prsů se u žen vyskytují velmi často. Karcinom prsu je nejčastějším onkologickým onemocněním u žen.

štítná žlázaChoroby štítné žlázy nepatří rozhodně ke vzácným onemocněním. Ve vyspělých zemích postihují až jednu osobu z dvaceti. Podobně je na tom Česká Republika, která navíc neleží v oblasti, kde by bylo dostatek jódu, který je obsažen v moři, mořských rybách, některých živočišných a rostlinných produktech. Situace se sice zlepšila díky dostupnosti těchto produktů, avšak né každý je do své stravy zahrnuje.

cukrovkaStále hlasitěji zaznívá nový pojem – „epidemie cukrovky“. Dětská cukrovka, těhotenská cukrovka, cukrovka ve věku do 19 let... Celkový nárůst nově diagnostikovaných pacientů se dnes již přiblížil k deseti tisícům nových případů ročně – a to vše někdy vyvolává pocit bezmoci. Více než polovina lidí s diabetem 2. typu si ani není vědoma toho, že má cukrovku. Existuje řešení?