Nechť je tvé jídlo tvým lékem
a tvůj lék nechť je tvým jídlem.

Hippokrates

stravovani

Čínská dietetika – je to samostatná metoda léčby, je to ucelená disciplína, která přináší vědomosti o tom, jak uzdravit člověka přirozenou cestou.

V dnešní době máme přebytek všelijakých informací, studií a různých doporučení o tom, jak se máme zdravě stravovat, co je pro nás dobrý nebo špatný. Jenže všichni víme, že každá rada týkající se stravování není univerzální, že každý jsme jiný, máme různou konstituci a zdravotní stav. Chceme-li, aby jídlo bylo vždy „naším lékem“ je třeba ledacos systémově nastudovat nebo se obrátit na certifikovaného odborníka. K tomu slouží i naše vzdělávací kurzy, školy a odborné poradenství pro zájemce o zdravé stravování dle principů TČM. Spoustu užitečných informací můžete také získat z našich dalších publikací na těchto stránkách.


 

zimni strava

Možná se po vánočních svátcích cítíte o nějaké to kilo těžší než běžně, a tak Vám nepřijde nic špatného na tom, že se začátkem roku odhodlaně pustíte do hubnutí,  budování svalové hmoty, formování postavy a zdravého stravování. Vždyť přeci  konec roku byl nejen kaloricky náročný…

balíček hubnutíPůlroční program o zavedení nových stravovacích návyků, posílení zdraví, zlepšení metabolismu a získání nových dovedností v oboru čínská dietetika.

Je určen pro zájemce o trvalou redukci váhy. Zaručený výsledek: spálení 6 až 10 kg nadbytečného tuku v průběhu prvních šesti měsíců.*

zdravé stravováníPro navržení správné diety je potřeba posoudit příznaky horkosti a chladu. V současné době se setkáváme spíše než s plnou horkostí více s prázdnou horkostí. Lidem, kteří mají tendenci ke chladu a prázdné horkosti škodí pročišťující diety a kůry.

čínská dietetikaAž jednu třetinu dětí u nás trápí nadváha a obezita. Za nárůst počtu dětí s nadváhou může stát například nedostatek pohybu, vysedávání u počítače, ale i vzrůstající netrpělivost vydržet u sportu, které by dítě rádo dělalo, ale zrovna teď mu to nejde a tak se radši stává pasivním sportovcem ve světě digitálních her. Nejen to, ale i změna stravy, fast foody, nezdravé limonády a celkový životní styl dnešní doby vede k čím dál tím vyšší obezitě dětí.

čínská dietetikaČínská dietetika je systém stravování vycházející z tradiční čínské filozofie. Jde o systém, jak preventivní, tak léčebný. Při tvorbě jídelníčku se zohledňuje konstituční stav, roční období i aktuální zdravotní stav pacienta. Každá potravina má svoji povahu, chuť a tropismus. Podle toho volíme vhodné potraviny v souvislosti s daným stavem nemoci, který potřebujeme vylepšit, aby se navrátil k rovnováze.

stravování v zimeZimní sezóna je v plném proudu, což dokazují i teploty klesající pod bod mrazu. Někdo se raduje a jiný naopak nedočkavě vyhlíží jaro. Zkrátka, co člověk, to názor. Horská střediska se těší na lyžaře, hospody na tržby a sauny na milovníky extrémních teplot. Většina z nás se však zimy tak trochu bojí, protože spolu s ní obvykle přicházejí i epidemie a nemoci. Ti, kteří se ze sezóny viróz, nachlazení a ucpaných nosů radují nejvíc, jsou lékárny, méně však už ti, kteří zimním nástrahám podlehnou. Abyste se těmto léčkám zimy úspěšně vyhnuli, nabízíme Vám pohled na zimu a chlad očima praktika tradiční čínské medicíny.

hubnutí

V TČM hubnutí není o počítání kalorií a vyčerpávajícím cvičení. Chcete-li zhubnout, musíte povzbudit tělo, přidat mu energii. Proces hubnutí - to není snížení hmotnosti, ale zmenšení velikosti. Jak na to?

Pokud jste vážně odhodlaní změnit vzhled svého těla, pak Vaši těžkou povinností bude přečíst tuto čínskou teorii do konce, i kdyby to vyšlo až na potřetí.