Nechť je tvé jídlo tvým lékem
a tvůj lék nechť je tvým jídlem.

Hippokrates

stravovaniČínská dietetika – je to samostatná metoda léčby, je to ucelená disciplína, která přináší vědomosti o tom, jak uzdravit člověka přirozenou cestou.

V dnešní době máme přebytek všelijakých informací, studií a různých doporučení o tom, jak se máme zdravě stravovat, co je pro nás dobrý nebo špatný. Jenže všichni víme, že každá rada týkající se stravování není univerzální, že každý jsme jiný, máme různou konstituci a zdravotní stav. Chceme-li, aby jídlo bylo vždy „naším lékem“ je třeba ledacos systémově nastudovat nebo se obrátit na certifikovaného odborníka. K tomu slouží i naše vzdělávací kurzy, školy a odborné poradenství pro zájemce o zdravé stravování dle principů TČM. Spoustu užitečných informací můžete také získat z našich dalších publikací na těchto stránkách.


V čínské medicíně dietetika je brána jako samostatná plnohodnotná metoda léčby. Výhodou je to, že léčba stravou je chutná, tou opačnou stranou mince je to, že změny přichází někdy pomalu. Přesnost stanovené diagnózy je základem "chutného uzdravení".

zimni stravaMožná se po vánočních svátcích cítíte o nějaké to kilo těžší než běžně, a tak Vám nepřijde nic špatného na tom, že se začátkem roku odhodlaně pustíte do hubnutí,  budování svalové hmoty, formování postavy a zdravého stravování. Vždyť přeci  konec roku byl nejen kaloricky náročný…

Půlroční program o zavedení nových stravovacích návyků, posílení zdraví, zlepšení metabolismu a získání nových dovedností v oboru čínská dietetika. Je určen pro zájemce o trvalou redukci váhy. Zaručený výsledek: spálení 6 až 10 kg nadbytečného tuku v průběhu prvních šesti měsíců.*

Hubnutí podle postupů TČM (dietetika) stojí na principu smysluplného stravování, které staví do popředí potraviny, jež posilují organismus, upravují metabolismus a dle sezóny a konstitučního typu přivádí do harmonie funkčnost a vitalitu celého těla. Takto sestavený jídelníček přispívá k posílení dráhy sleziny, tolik potřebné pro správnou přeměnu potravy, z níž získáváme nejvíce energie čchi - naší životadárné energie. Není to jen element země (slezina), co stojí za harmonií, nýbrž celý koloběh vzájemných vztahů orgánových soustav a emocí. Efektivní hubnutí začíná změnou jídelníčku, ale tím to nekončí... Jste připraveni?

čínská dietetikaAno drahé maminky, jsou to dva extrémy, které je potřeba řešit včas. Lépe jim ovšem předcházet. Ne nadarmo se říká, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Proto máme velkou zodpovědnost k tomu, co své děti učíme a jakým jim jdeme příkladem. Nutíte své děti hodně jíst? Uvědomte si prosím, že nejde o kvantitu, ale o kvalitu!

čínská dietetikaČínská dietetika je systém stravování vycházející z tradiční čínské filozofie. Jde o systém, jak preventivní, tak léčebný. Při tvorbě jídelníčku se zohledňuje konstituční stav, roční období i aktuální zdravotní stav pacienta. Každá potravina má svoji povahu, chuť a tropismus. Podle toho volíme vhodné potraviny v souvislosti s daným stavem nemoci, který potřebujeme vylepšit, aby se navrátil k rovnováze.

stravování v zimeZimní sezóna je v plném proudu, což dokazují i teploty klesající pod bod mrazu. Někdo se raduje a jiný naopak nedočkavě vyhlíží jaro. Zkrátka, co člověk, to názor. Horská střediska se těší na lyžaře, hospody na tržby a sauny na milovníky extrémních teplot. Většina z nás se však zimy tak trochu bojí, protože spolu s ní obvykle přicházejí i epidemie a nemoci. Ti, kteří se ze sezóny viróz, nachlazení a ucpaných nosů radují nejvíc, jsou lékárny, méně však už ti, kteří zimním nástrahám podlehnou. Abyste se těmto léčkám zimy úspěšně vyhnuli, nabízíme Vám pohled na zimu a chlad očima praktika tradiční čínské medicíny.

hubnutíV TČM hubnutí není o počítání kalorií a vyčerpávajícím cvičení. Chcete-li zhubnout, musíte povzbudit tělo, přidat mu energii. Proces hubnutí - to není snížení hmotnosti, ale zmenšení velikosti. Jak na to?

Pokud jste vážně odhodlaní změnit vzhled svého těla, pak Vaši těžkou povinností bude přečíst tuto čínskou teorii do konce, i kdyby to vyšlo až na potřetí.