Zdraví, štěstí, spokojenost, harmonie a mládí ducha ...

to jsou hodnoty, o kterých sníme. Všichni si přejeme, abychom je měli ve svém životě a při různých příležitostech to přejeme i svým blízkým. Jak je ale získat, jak je přitáhnout do svého života? Jak sestavit správně jednotlivé dílky skládačky, kde brát inspiraci a s kým společně vyrazit na tuto cestu?

Jednu z možností, jak toho lze dosáhnout, vám nyní nabízím. Tato cesta se jmenuje Yangsheng (fonetický zní jako ”Janšen”). Je určena pro všechny, kdo mají otevřené myšlení, odvahu k sebepoznávání a snahu udržovat zdravý životní styl, a to bez ohledu na předchozí zkušenosti.

klub škola yangsheng

Co je to Yangsheng a co vám nabízí

Yangsheng vnímám v širším slova smyslu jako hlavní princip nebo metodu získávání životní energie, posílení zdraví a prodloužení délky života, a to pomocí pěti praktik:

  1. Power management - energetické cvičení a řízení Qi
  2. Zavedení správných cílů a zvyků
  3. Dýchání, meditace a práce s emocemi 
  4. Ozdravné stravování dle principů tradiční čínské medicíny (TČM)
  5. Kultivace sebelásky a pozitivního vnímání světa

zoom yangshengV klubu Yangsheng se budeme společně potkávat jednou za týden. Z každého hodinového setkání věnujeme cca 20–30 minut teorii a filozofickým základům životního stylu Yangsheng - mladá duše a pružné tělo. Zbytek času bude věnován diskuzi, rozboru našich životních příběhů nebo praxi, která zahrnuje mentální cvičení, ozdravný pohyb, meditaci a dýchání.

Je možný, že budeme se učit formy taijiguan, pracovat se svou energií, čistit své tělo a mysl, „dobíjet baterky“ životní energií Qi a také vnímat přítomnost i tvořit budoucnost.

Dále budete mít celý týden na to, abyste jakožto předmět, nástroj a tvůrce sami sebe pokračovali v samostatné práci doma, zaváděli nové principy a zvyky, žili v harmonii a duševním komfortu. Nabízím vám cestu, která ve své podstatě představuje tvorbu vlastního šťastného života. Co víc si přát?

YANGSHENG

Související pojmy

Pro dosažení uvedených cílů jsem z mnoha uznávaných škol, technik a směrů vybral par metod, jako esenci z mnoha možností, jak se rozvíjet dál ve svém životě. Nenabízím něco, co jsem vymyslel, ale to, co jsem převzal od svých učitelů, prožil a co velmi rád předám dál. Nebudeme se snažit něco překonávat nebo něčeho dosahovat, budeme jen žít a řídit svoji energii tak, aby se naše sny plnily a my jsme byli spokojeni.

cvien Qi gong1. Energetické cvičení Qi gong

Pojem Qi gong obsahuje dvě slova, která můžeme volně přeložit takto: Qi = energie a gong = práce, poznání, ovládání. Qi gong je energetický trénink k tomu, abychom poznali, pocítili, pochopili a ve vyšším stupni se naučili ovládat a řídit svoji životní energii.

meditace yangsheng2. Meditace a emoce

Z teorie Jin a Jang víme, že jsme celek, který se skládá ze dvou protikladů, dvou typů energie. Cvičení Taijiguan nás učí pracovat více s energií Jin, tj. s tělem. Meditaci a dýchání používáme k tomu, abychom vypnuli kontrolní funkce mozku a začali komunikovat se svým podvědomím. Naučíme se „rozdýchávat” problémy jak na fyzické, tak i na psychické úrovni.

mysleni yangshengSamostatnou kapitolou budou naše emoce. Je to silná jangová energie, která nás může vysávat a vést k nemocím (negativní emoce), a nebo nám dávat křídla, naplňovat sluncem a otevírat cesty (pozitivní emoce). Naučím vás, jak pracovat s cizí negativní energií a jak získávat, nebo dokonce generovat pozitivní energii vždy a všude. Poznáme, jak se dělá humor, vtip a dobrá nálada. Ano, i humor se dá cvičit a vy to budete moci ochutnat přímo v praxi.

dychani yangsheng3. Dýchání

To, že dýchání je nejdůležitější funkcí našeho organismu, víme všichni. Bez jídla můžeme být měsíce, bez pití můžeme být několik dní, ale bez dýchání vydržíme maximálně pár minut. Dýchání je způsob a zároveň médium komunikace našeho vnitřního a vnějšího světa. Dýchání nejenže transportuje kyslík a vylučuje oxid uhličitý, ale je také energetickou bránou našeho těla. Jaké jsou jeho možnosti a jak dech ovládnout, to budeme společně nejenom rozebírat, ale hlavně praktikovat.

btn 44. Úprava stravování – čínská dietetika

Stravování je druhý nejdůležitější zdroj příjmu energie. Jak jídlo proměnit ve vysoce kvalitní pohon, jak dosáhnout optimálního výkonu naší biotovárny s délkou osmi metrů a elektrárny s názvem zažívací systém? Čínská dietetika, neboli stravování podle pěti elementů, sezonních principů a konstitučních typů, nám dají návod na správný příjem potravin, ušitý přesně na míru.

Kdo vás bude provázet v klubu YANGSHEN?

Životním stylem Yangsheng vás budu provázet já, Andrej Jadevich, jako jeden z těch, kdo šťastně kráčí touto cestou spokojenosti a rád se podělí o své zkušenosti.

Pro zvídavé: něco o původu výrazu Yangsheng

yangshengČínský trad. 養生, pinyin: Yǎngshēng, je taoistický termín, který znamená zachování zdraví, lze jej přeložit jako „kultivace života“. Celý název Daoin Yangshengong znamená regulaci těla, dýchání a mysli pomocí daoinových cvičení (odvětví Qi gong).

Systém Yangsheng je založen na filozofii popsané v Knize proměn a v principech tradiční čínské medicíny: teorie Jin a Jang, pět elementů, teorie meridiánů, učení o plných a dutých orgánech. V současnosti získal systém Daoin Yangshengong čínskou národní cenu za technický pokrok v oblasti tělesné výchovy, je zařazen do národního programu na podporu zdraví.

Organizační informace

Rozvrh hodin živé komunikace v clubu

V klubu Yangsheng se bude scházet jednou týdne online - útery nebo čtvrtek, informační maily vždy vás budou informovat předem.

Obvykle večer někdy od 18:00 do 20:00 (čas se mění podle sezóny a časových možností).

Cena

Cena je symbolická a můžete si vybrat z několika možností předplatného. Pro ty, kteří budou platit v eurech, přepočet proběhne automaticky dle momentálního bankovního kurzu.

  • Permanentka / měsíc 140 Kč
  • Permanentka / čtvrtletí 340 Kč
  • Permanentka / půlroční 597 Kč

Kde

Oblíbenou formou diskuzí zůstává použití vysílací platformy ZOOM. Tato možnost umožňuje každému zapojit se do rozhovoru, položit otázky nebo sdílet své zážitky. Pokud se vám nepodaří se ZOOMu účastnit, vždy se pořídí záznam, který se ukládá do naší společné uzavřené sekce zde na webových stránkách. Tam si ho můžete kdykoliv později prohlédnout.

Další výhody členství v klubu:

● Přednostní možnost rezervace místa na offline setkání (společné prodloužené víkendy, turistické zájezdy, živá setkání na akcích s omezeným počtem míst).
● sleva 10 % na veškeré služby a zboží centra Čínský lékař
● možnost platby školy Yangshen firemními benefity Sodexo a Benefit PLUS

Více informací na tel. 773 178 889 nebo přes kontaktní formulář

Klub-škola Yangheng se těší na vaši účast. Pojďme tvořit svůj nový život společně.

Přihláška do klubu YANGSHENG sezóna 2024

Ing. Andrej Jadevich
Ing. Andrej Jadevich

YANGSHENG