Očista tlustého střeva

Čistá střeva - shoda názorů profesora I.P. Nemyvakina s teorií TČM

Praxe přirozené očisty tlustého střeva sahá až do starověkého Řecka. Čištění tračníku - tlustého střeva – bylo ve Spojených Státech populární už v roce 1920 a 1930. Teorie o očistě střev však ztratila svou podporu a časem došlo k zapomenutí. V posledních letech je však pročišťování střev pomocí čajů, enzymů nebo střevních výplachů znovu v kurzu.

orgánové hodinyČas nejde zastavit, ale je možné se z něj naučit vytěžit co nejvíce. Čínští léčitelé dokázali proniknout do tajů toho, jak fungují naše energetické hodiny, jak teče řeka aktivity po mapě našich organu a jak spolu tvoři uzavřenou cestu, kde neustále koluje životvorná energii Čchi, která určuje, jak bude vzkvétat nebo upadat naše zdraví.

samo masaz akupunkrurnich boduPři cvičení zdravotního Čchi-Kungu (Qigongu) je auto-masáž důležitou součástí zaměřenou na podporu obnovení optimálního pohybu Čchi v těle, výživu vnitřních orgánů nebo odstranění patogenní Čchi z těla. Samo-masáž bodů může být použita během hlavního cvičení Čchi-Kung jako posilující prvek.

Představujeme 21 základních akupunkturních bodů pro samo-masáž:

ledvinyV zimním období jsou naše ledviny velmi ohroženy chladem. Chlad obecně nemají totiž rády, a proto bychom o ně měli v chladném počasí pečovat se zvýšenou pozorností.

Ledviny jsou sídlem naší energie a péči si tedy zaslouží.

kliště Letní počasí doslova vyzývá k procházkám lesem anebo piknikům v trávě. Je třeba být ale na pozoru. Zvláště v těchto horkých dnech jsou totiž klíšťata nejaktivnější. Co dělat, když nás už klíště kouslo? Jak poznat příznaky klíšťové encefalitidy anebo lymeské boreliózy? Čínská medicína zná bezpečný způsob prevence i léčby.

kašelČerný kašel - akutní infekční onemocnění způsobené bakterií Bordetella pertussis. Přenášen vzduchem formou kapiček. Je charakterizován primárním postižením nervového systému, respiračního systému a záchvaty dávivého kašle.

Největší nebezpečí pro děti, těhotné ženy a starší lidi.

Pár dobrých tipy, jak se tomu ubránit.

laojunVelmi nás těší, že se na nás obracíte se svými dotazy ohledně Odvaru Laodžan (anglický psáno Laojun Decoction). Jsou důkazem, že účinky a působení Odvaru zaujaly mnoho lidí a Laodžan tak získává stále více spokojených „pacientů“.

Ptejte se na vše, co Vás zajímá, rádi Vám odpovíme.