Metody léčení astmatu podle západní medicíny:

Léčiva obsahující hormony, syntetická antihistaminika, kortikosteroidy. Užívání těchto léků mívá vedlejší účinky, jako závislost na lécích, přibývání na váze, vysoký tlak, cukrovka.

Metody komplexního léčení astmatu podle čínské medicíny.

 • Odvary podle individuálních předpisů.
 • Patentované formule bylinných přípravků a extraktů.
 • Medové pilulky
 • Terapie akupunkturou
 • Masáž v oblasti břišní krajiny

Léčení astmatu v Číně podle učení čínské medicíny:

Příčinou vzniku alergického astmatu je nedostatečnost (insuficience) a celková slabost organismu.
Posilujeme-li funkci plic, sleziny a ledvin, alergické projevy se ztrácí.
Použitím bylin, jehel a masáží jsou regulovány vnitřní orgány proto, aby se zvýšila Čchi (funkce a energie) plic, posílily ledviny, zvýšila peristaltika a vstřebávací funkce zažívacího ústrojí a byl aktivován imunitní systém.

Léčebná terapie astmatu trvá od 15 dní až do 2 až 3 měsíců.
Účinnost léčby: více než 70% anebo úplné uzdravení.

Rizikové faktory zhoršující výsledky léčby astmatu:

 • Alkohol, kouření
 • Nepravidelné stravování
 • Tučná, smažená a ostrá strava
 • Velmi slaná strava
 • Velmi studená strava, je třeba se jí přísně vyvarovat po dobu 3 let od začátku léčby
 • Prochladnutí
 • Banán, vodní meloun
 • Podrážděnost a rozčilování

Chorobopisy pacientů:

 • Pacient, věk 20let. Trpí alergickým astmatem 7 let. Proti záchvatům používá hormonální léčbu, ale s neuspokojivým výsledkem, měsíčně až 5 záchvatů, zhoršení kašle. Pacient má sice vzhledem k mladému věku dostatek sil, ale trpí depresí. Během 20 dnů užíval odvar podle individuálního předpisu od odborníka TČM, symptomy astmatu zmizely bez recidiv.
 • Pacient, 45 let. Chorobopis: byla stanovena diagnóza – alergické průduškové astma od 11 let věku.
  Stížnosti: častá nachlazení, dýchavičnost, kvůli ní se časně zrána probouzí.
  Pacient dostával konzultace na dálku. Byl předepsán přípravek Karvipar, odvar Laodžan (na zvýšení imunity)
  Doba léčení: 1,5 měsíce.
  Výsledek: dýchavičnost se podstatně zmenšila, časná probouzení pominula, za celou zimu ani jedno nastydnutí.
  Cítí se výborně…

Akupunktura

Léčení alergie akupunkturou základním způsobem mění konzervativní názory medicíny nejen na terapii této nemoci, ale i na její příčiny. Je třeba zdůraznit, že čínská akupunktura neléčí konkrétní orgán ani neodstraňuje symptom, ale působí na organismus jako celek tím, že mění jeho fungování. Podle staročínské lékařské praxe je základem koncepce systému fungování organismu princip jeho podobností kosmologickému uspořádání v souladu s pěti živly (elementy). Při každém patologickém projevu je nutné dát organismu možnost regenerace a toho lze dosáhnout použitím akupunktury.

Podle názoru terapeuta aplikujícího akupunkturu spočívá proces léčby v nasměrování toku energie po dráze (meridiánu) prostřednictvím vpichu jehly do bio-aktivního bodu.

Při patologických změnách se tok energie zpomaluje, což narušuje rovnováhu mentálních systémů organismu. Jako první je alergickými stavy postižen imunitní systém. Podle teorie staročínské medicíny odpovídá za stav imunitního systému slezina, játra, ledviny, které se účastní procesu ohřevu, očisty a ventilace organismu. Právě destruktivní procesy v těchto orgánech a s nimi spojených systémů např. v plících, střevech, krvi, způsobují alergické stavy.

Léčení astmatu akupunkturou

Astma patří k onemocněním, které lze úspěšně léčit akupunkturou. Akupunktura a moxování mohou úspěšně zastavit záchvat. Určitá kombinace bodů reguluje přívod nebo odvod energie Jin nebo Jang v závislosti na věku pacienta, formy, stupně a složitosti průběhu onemocnění. Při léčení akupunkturou takové nemoci jako je astma se bere v úvahu maximum nuanci, které tradiční medicína nedokáže zohlednit.

Metoda léčení astmatu akupunkturou je založena na vpichování jehel do bioaktivních bodů, stimulací vede k tonizaci nebo uvolnění bronchoalveolární tkáně. V závislosti na charakteru astmatického komplexu, řízení energetických složek vnitřních orgánů prostřednictvím akupunktury vyvolává zmenšení vlhkosti při vylučování hlenů anebo zmenšení horkosti při suchém bronchospasmu (zúžení průdušek). Podle názoru čínských terapeutů prakticky provádějících akupunkturu existuje tolik diagnostických kombinací, symptomů průduškového astmatu, kolik je samotných pacientů. Průběh onemocnění průduškovým astmatem se projevuje u každého pacienta individuálně, proto i akupunkturní mapa pro body vpichu jehel se vypracovává individuálně.

Kombinace fytoterapie a akupunktury dovoluje odstranit pravou příčinu nemoci a vyléčit pacienta pomocí vlastních sil a schopností jeho organismu.


Osobní poradenství, stačí vyplnit následující formulář :

on-line poradna s lékařem TČM

 


Komentáře   

Helena Zíková
#1 Helena Zíková 2014-12-20 22:55
Zdravím a mám dotaz jestli by se dalo něco dělat když mám 60 k tomu od 6 let lupénku kterou jsem dostala po žloutence ,k tomu astma a teď mi našli ztučnělou játru.Snažím se i sama se léčit bylinama ,ale moc mi to nejde.H.Z.
Poradna
#2 Poradna 2015-09-29 13:03
Vážená paní Zíková,
doporučili bychom podstoupit čínskou diagnostiku. Z preparátů TCM byste mohla začít užívat Pilule Hu Gan (viz http://www.cinske-zbozi.cz/online-prodej/category/product/28-normalizace-zazivani/1022-pilule-hu-gan) 1-2 balení každých půl roku.
Veronika
+2 #3 Veronika 2016-04-25 11:48
Dobrý den, na jaře trpím alergiemi, projevuje se to rýmou,kýcháním a svěděním očí. Přidalo si mi k tomu i alergické astma,které mi vyvolalo domácí zvířátko. léčbu kortikoidy jsem odmítla.následn ě by bylo lékařem důrazně vysvětleno,že to může mít pro mě závažné důsledky v podobě zhoršení atd.Tyto problémy mívám jen v těchto obdobích,ale někdy se mi to objevilo i při sportu.tudíž se opravdu moc bojím,že z toho budu astma chronické. Dá se toto nějak léčit pomocí čínské terapie?? Moc děkuji za odpověď
Poradna
#4 Poradna 2016-04-25 16:09
Vážená paní Veronika,
ovšem se dá léčit sennou rýmu a alergii. Máme s tím zkušenosti, přijďte k nám na diagnostiku zdravotního stavu, objednat se můžete po tel. 773 178 889.
Jáchim
+1 #5 Jáchim 2016-10-03 21:41
DOBRÝ DEN, MÁM PROBLÉM, ŽE MINIMÁLNĚ 6X DO ROKA MARODIM SE ZÁNĚTEM PRŮDUŠEK . PROSTĚ NĚCO KOLEM MĚ PROLETNE A JSEM NEMOCNÝ. PÁLENÍ V KRKU, KAŠEL,RÝMA, TEPLOTY ,PÁLENÍ NA HRUDI A SLABOST. TO TRVÁ VĚTŠINOU TAK 30DNI! TAKOVÉ STAVY UŽ MÁM NĚKOLIK LET. NA PLICNIM MĚ STÁLE LÉČÍ POUZE SERETIDE LÉKEM,KTERÉ TEDY VDECHUJI A ANTIBIOTIKY. POUŽÍVÁM K TOMU JEŠTĚ INHALÁTOR. POMOZTE MI PROSÍM SE TOHO ZBAVIT. MOC DĚKUJI JACHIM
Poradna
#6 Poradna 2017-04-26 14:48
Vážený pane Jáchime,
dle Vámi popsaných potíží máte slabou Qi plic - Wei Qi. Individuální diagnostika Vám ovšem řekne víc. Tel. 773 178 889.
Marianna Chillingswo
#7 Marianna Chillingswo 2018-03-29 08:44
Dobrý den,
Duším se a mám záchvaty kašle, které neustávající.
Můžete mi pomocí?
Děkuji za kontakt.
M.Ch.
Luciik6
#8 Luciik6 2018-05-07 22:14
Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda léčite i malé děti 2 roky? Malej má cca od 6 měsíců ekzém co jsme začali s příkrmy ,otec astmatik i ekzematik též by potřeboval vyléčit;) léčbu kortikoidy odmítám na imunologii základní testy na potravinové alergie i obecné negativní ,výsledky krve oslabená imunita nízké hladiny.dle mého určitě reaguje na potraviny veliké zhoršení bylompo očkování příušnic zarděnek atd je možnost léčby u vás? Otec a syn dohromady? Děkuji

You have no rights to post comments