aknéLéčba akné

V čínském lékařství se trudovitost neboli akné léčí fytoterapií a různými způsoby reflexní terapie (akupunktury). Léčba při diagnóze akné (trudovitosti) vyžaduje individuální přistup v závislosti na příčině, která toto onemocnění kůže vyvolala. Týká se to, jak doporučení rostlinných přípravků (fytopreparátů), tak i odstranění faktorů způsobujících trudovitost, k nimž především patří zlepšení hormonálního statusu organismu (například korekce funkce nadledvin), harmonizace a vybalancovaní stavu nervového systému včetně odstranění následků nervových šoků a stresů, očistu těla od toxických a odpadních látek, zlepšení činnosti lymfatického systému, korekci funkce jater a žlučovodů, zlepšení látkové výměny.

Léčení trudovitosti (akné) podle metod čínské medicíny spočívá nejen v léčení samotných uhrů jako takových, ale v odstranění příčin vyvolávajících toto onemocnění.

Právě tím se léčení trudovitosti podle čínské medicíny principiálně liší od symptomatické léčby různými mastmi proti akné a jinými prostředky, kterých se používá při snaze odstranit trudovitost vlastními silami.

Komplexní přístup léčení používaný v čínské medicíně dovoluje nejen zefektivnit léčbu bezpečnými, pro organismus neškodnými prostředky bez negativních vedlejších účinků, ale i předcházet recidivám, celkově ozdravit organismus, zlepšit funkcí vnitřních orgánů a regulačních systémů organismu.

Trudovitost (akné)- Symptomy

jak na aknéHlavní příznaky: toto onemocnění je vyvoláno zánětem mazových žláz, jehož kožní projev se vyznačuje výskytem červených pupínků (papul), zčervenáním a bolestivého pocitu na postižených místech, hnisavých puchýřků (pustul), po jejichž naříznutí mohou na kůži zůstat natrvalo jizvy.

Typickým projevem trudovitosti může být nezánětlivý výskyt černých teček (uhrů, komedonů) v důsledku zvýšené tvorby mazu a rohoviny, které ucpávají vývody mazových žláz.
Onemocnění postihuje hlavně obličej, zejména bradu, šíji, vrchní část prsou, ramena a záda, a to z toho důvodu, že právě tam se vyskytuje zvýšené množství vlasových cibulek (folikulů) na jednotku plochy kůže v těchto místech.

Typy trudovitosti (akné)

V závislosti na charakteru trudovitosti, onemocnění lze rozdělit na následující typy: akné papulózní, akné papulo-pustulózní, akné induratní, akné flegmonózní, akné konglobovaná, akné inverzní, akné fulminantní.

V závislosti na komplikovanosti průběhu onemocnění se dělí na tři skupiny:

  1.  Lehký průběh vyznačující se na pokožce výskytem černých teček (komedonů) a červených uzlíků (papul) bez zánětlivého procesu.
  2. Středně těžký průběh se projevuje výskytem hnisavých pupínků (pustul), červených pupínků (papul), černých teček (komedonů) v ústí pórů a jejích hnisavým zánětem.
  3. Těžký průběh je charakterizován jasně vyjádřenými symptomy (velké množství uhrů, pustul a papul) a vznikem jizev.

Trudovitost (akné) Příčiny vzniku a léčení podle čínské medicíny

příčiny vzniku aknéTradiční čínská medicína má specifický pohled na trudovitost a považuje ji za onemocnění způsobené negativním vlivem „tepla“ a „vlhkého tepla“ na energetické meridiány člověka.
Příčiny vzniku „tepla“ mohou být různé: stres, nevyvážené stravování, přepracování, získané nebo vrozené vady.

V závislosti od toho, kde a jak teplo vzniká, se rozlišuje několik způsobů lokalizace akné:

Lehký průběh: onemocnění postihuje kůži v okolí nosu a čela. Při vyšetření se obvykle zjistí, že pacient je citlivý na vítr a má slabý žlutý povlak na jazyku.

Je-li příčinou onemocnění žaludek, má pacient zpravidla akné kolem úst, na ramenech, zádech a hrudi. Současně mívá postižený zvýšenou chuť k jídlu, (zejména na tučné a ostré pokrmy), suchou stolici, rychlý výrazný tep a silnou vrstvu žlutého povlaku na jazyku.

„Teplo“ může být „toxické“ nebo „vlhké“. V obou případech se jedná o těžký průběh trudovitosti charakterizovaný zčervenáním pokožky a silným hnisavým zánětem.

Základním principem čínské medicíny při léčení různých forem tohoto onemocnění je očista organismu. Nadbytečné „teplo“, které je příčinou onemocnění musí být z odpovídajícího meridiánu a orgánů Czan Fu odstraněno. Tím se odčerpají síly podporující nemoc a dojde k jejímu oslabení.

Obvykle léčení uhrovitostí v západní medicíně spočívá v odstraňování následků onemocnění tj. vyrážky jako takové bez toho, aby byly zjištěny a eliminovány příčiny jejího vzniku. Tradiční čínská medicína užívá šetrnější metody pro obnovu zdraví použitím přípravků, které léčí bez vedlejších účinků a nepoškozují játra a ledviny.

Léčba tradičními prostředky čínské medicíny je vhodná pro pacienty, na které běžné lékařské ošetření příliš nezabírá. Při léčení čínskými metodami se používá akupunktura, která způsobuje oslabení příznaků choroby a fytoterapie, která je preferovanou metodikou léčení. Správně navržený kurz terapie přináší velmi dobré výsledky.

Akne z hlediska tradiční čínské medicíny

Čínská medicína považuje trudovitost za projev vnitřní disharmonie organismu v důsledku narušení funkcí tří regulačních systémů, což je ve shodě s názorem klasické západní medicíny. léčba akné
Nevyvážená regulace lymfatických a endokrinních systémů a základních  procesů látkové výměny (metabolismu) vede k hormonálním změnám, které jsou příčinou vzniku trudovitosti (akné). Hormonální změny mohou souviset s pubertou, menstruačním cyklem, eventuálně s jinými důvody, jako například dysfunkce nadledvin, nebo štítné žlázy, nebo gynekologická onemocnění (syndrom polycystických ovarií).

Kromě hormonální rovnováhy je velmi důležité harmonizovat stav imunitního systému. Oslabení imunity tedy snížení odolnosti proti infekcím vede ke zvýšené aktivitě mikroorganizmů na kůži, což je jedna z příčin vzniku trudovitosti (akné).

Narušení regulačního systému nervové soustavy je příčinou vzniku trudovitosti neurogenního původu. Vzhledem k tomu, že nervový systém je bezprostředně spojen s endokrinním systémem, každý duševní stres mimořádně aktivuje činnost nadledvin a to vyvolává vznik akné neuroendokrinního původu.

Dalším faktorem ovlivňujícím vznik trudovitosti je nadměrná aktivita systému regulujícího činnost jater zatěžovaných příliš velkou konzumací alkoholických nápojů, ostrých, smažených, tučných a slaných pokrmů, což působí na přehřátí organismu.

Akné nejčastěji bývá vyprovokovano užíváním některých léčiv, dědičnou dispozicí, intoxikací a znečištěním organizmu nepotřebnými látkami (metabolity) a vnějším působením toxických látek (např. chloru).

Trudovitost (akné) taky může mít alergický původ (alergický exantém, vyrážka). V tomto případě výsev uhrů zpravidla bývá důsledkem působení několik faktorů a to: oslabení imunitního systému, znečištění organismu škodlivými nebo nepotřebnými látkami (poruchy činnosti systému vylučujícího z organizmu nepotřebné látky), poruchy nervové soustavy a jiné činitele.
Fytoterapie čínskými rostlinami.

Kdybyste šli do čínské lékárny a žádali přípravek na léčbu akné, tak s největší pravděpodobností vám nabídnou čínské bylinné preparáty, které obsahují rostliny už dlouho známé v čínské medicíně. Patří k nim Pilule Hu Gan, vložky Zi Mei Shu, Pilulky Xiao Yao Wan, Elixír Qing Re Du, Pilule Velké obnovování, Elixír Shuang Hua Bao, Pilule Čchi. Tyto patentní směsi čínských bylinek naprosto zázračně odstraní z vaší pokožky pupínky.

Nezávisle na tom, z jakého důvodu uhry vznikly, čínské léčební metody odstraní příčinu jejich vzniku, uhry (akné) zmizí a pokožka se očistí. Správně zjistit příčinu vzniku onemocnění pomůže praktik tradiční čínské medicíny nebo náš lékař - konsultant. Spojit se s námi lze přes dotazník na internetu 
on-line TEST nebo telefonicky.

Komentáře   

lenka Břehovská
+23 #1 lenka Břehovská 2014-06-30 13:03
Dobrý den, mám již dlouho problémy s akné jak na obličeji tak na zádech. Vyzkoušela sem více preparátu na akné, navštěvuju svoji kožařku, ale nic nezabírá. Je mi 30 let a ráda bych se akné zbavila, v rodině měl dříve s akné problémy můj otec a i moje sestra. Byla bych ráda za jakoukoliv radu. Děkuji moc Břehovská
Alenka Mühlfeldová
#2 Alenka Mühlfeldová 2014-08-07 00:47
Dobrý den je mi 37 let jsem diabetička na inzulínu a léčím se i se štítnou žlázou / cholesterol mám problém spletí na obličeji dělají se mi takové vodnaté akné zustávají mi jizvy a je to strupovité nejvíce na to trpím na sp,čelisti ze stran podél uší spánková oblast a licní oblast velice bych tímto chtěla požádat o radu popř,jakou léčbu na očistu děkuji s pozdravem Alenka :sad:
Ráďa
+5 #3 Ráďa 2014-11-20 13:48
Dobrý den, je mi 40 let a mám stále akne, kterého se nemohu zbavit. Vyzkoušela jsem různé očistné kůry. Gynekoložka mě provedla náběry na štítnou žlázu, které mám v pořádku. Akne mám na bradě a tvářích. Děkuji
praktik TČM
#4 praktik TČM 2014-11-30 19:14
Dobrý den, s léčbou akne mám velmi dobré zkušenosti. Tento problém lze řešit pouze po celkovém vyšetření a konzultaci. Je třeba zjistit příčinu vzniku akne a tu odstranit. Pokud se objednáte ke mně do ordinace přes tento web, ráda vám pomohu. Jana J.
Jitka
-4 #5 Jitka 2015-04-29 18:11
Dobrý den, prosila bych o radu a doporučení nějakého ,,léku´´ z TČM.. mam laktozovou intoleranci a glutenovou entheropatii..k dyz nedopatřením sním to co nesmím, tak se mi mimo jiné udělaji na obličeji velké hnisavé boláky(dle doktoru UHRY), kuže mi vyhnívá a zůstavají obrovské jizvy..bez antibiotik se to nezahojí.. Ted momentálné mám už přes mesíc bolavý obličej. Už užívam antib., ale nic noc. Mám i tablety z TČM Půvab jasmínové pleti(3dny teprv užívam).Oleandr ový krém není dostupny, tak jsem objednala chryzantémový krém. Proto prosím o radu a doporučení, který lék z TČM si mam koupit. Děkuji moc a moc na Vaši pomoc spoléham.
Jaroslav
-2 #6 Jaroslav 2015-06-10 19:37
Dobrý večer. Mám podobný problém s nosem. Jen nevím zda je to akné nebo trudovitost. Domnívám se , že to souvisí s nějakou infekcí v těle. Když jsem bral antibiotika na tuto infekci ,tak se za tu dobu neobjevil žádný pupínek. Ale stejně bych se rád objednal na osobní prohlídku. Děkuji a přeji příjemný den.
Poradna
+1 #7 Poradna 2015-06-22 15:51
Vážení přátele,
mohou existovat jak "horké", tak "studené" akné a pokožka je tzv. indikátorem stavu vnitřních orgánů. Proto se vždy doporučuje diagnostika přítomných čínských syndromů, západní diagnóza nemá s těmito syndromy nic společného. Doporučujeme vám vyšetření u praktika TCM a individuální terapii.
Míša
#8 Míša 2015-06-25 19:09
Dobrý den je mi 39 let a mám trudovitou pleť. nepoužívám hormonální antikoncepci ani nechodím na kosmetiku. Používám biodermu kosmetiku, ale problémy přetrvávají. Byla jsem u kožní lékařky i dermatoložky , ale nic nepomáhá. děkuji
Junko
+1 #9 Junko 2015-08-03 13:12
V této věci souhlasím, i když ne tak úplně, ale přeci
ne se vším musí lidi navzájem souhlasit,
protože kolik lidí, tolik názorů na toto téma.
Konec konců, je to dobře napsané. Pozdravuji.
Poradna
#10 Poradna 2015-08-19 10:16
Vážena paní Míšo,
doporučujeme vám vyšetření u praktika TCM a individuální terapii. Rašínovo nábřeží 56, Praha 2, Centrum celostní medicíny Čínský lékař, tel. 773 178 889
Roman
-2 #11 Roman 2016-08-28 03:51
Dobrý den, mam 15let. Jsem kluk,
a mam akné na zádech nevím jak se toho zbavit. Zkoušel jsem různé vodičky,mastičk y. Byl bych rád za radu :D
Juliana
-1 #12 Juliana 2016-12-20 16:18
Dobry den mam 50 rokov neustale sa mi robia akne na prsiach z boku a zo spodu. Mozete mi poradit aky pripravok si mam kupit. Alebo co zmenit v strave? Dakujem
Poradna
-1 #13 Poradna 2017-04-26 15:07
Vážení čtenáři,
základní informace ohledně akné jsou uvedeny v tomto článku. Individuální konzultaci a poradenství na míru Vám můžeme poskytnout v Centru Čínský lékař, tel. 773 178 889
hedvika
+2 #14 hedvika 2018-03-17 09:03
DObry den chtela bych se zeptat .Vnucka ma trudovitost akne jde to nejak vylecit bylinkama kdyby je pila a umyvala tvar dekuji za odpoved
Lucie D
#15 Lucie D 2018-05-20 23:14
Dobrý den, je mi skoro 40 let, a také mě neustále trápí akné na obličeji. Je možné mi pomoci? Děkuji předem za vaši odpověď
L.D.

You have no rights to post comments