reflexni masaz plosek

Na noze je deset reflexních zón, z nichž každá odpovídá určité oblasti těla. Najdeme zde další specifické reflexní body, které odpovídají vnitřním orgánům, žlázám a smyslovým orgánům. Například uprostřed bříška palce u nohy je reflexní bod, který odpovídá hypofýze; na chodidlu šlapky, prakticky od základního kloubu nártní kosti směrem k prstům se nachází reflexní zóna žaludku. Existuje více než 50 reflexních bodů, jako jsou například tyto na nohou. Když jsou reflexní body stimulovány specifickými masážními technikami, tak stimulují přirozené léčebné schopnosti těla. Bolest je snížena; funkce orgánů se zlepšuje a v některých případech se vyléčí i nemoc. Správná aplikace zkušeným praktikem může pomoci např. s únavou, otoky, zlepšením krevního oběhu, zlepšením spánku, ulevit od bolestí, zlepšit náladu, odstranit depresi, uvolnit napětí, a další. Při aplikaci je nutné dodržet hned několik zásad, jako je držení prstů-palce, správné stlačení, apod. Proto doporučujeme zajít k praktikovi, který je v této metodě zkušený.

Jak reflexologie vlastně působí?

Reflexologie chodidla působí na několika úrovních.

Výzkum Henryho Heada a Charlese Sherringtona z roku 1890 nám ukazuje neurologický vztah mezi kůží a vnitřními orgány, a že nervový systém jako celek reaguje na podněty. Při stlačení chodidla se uklidňující zpráva do periferních nervů dostane skrz centrální nervový systém, který signalizuje tělu odpočívat. Tato zesílená relaxace umožňuje zvýšený přítok krve do vnitřních orgánů a jejich systémů. Kromě toho umožňuje tělu udržovat stabilní vnitřní prostředí, i při změnách vnějších podmínek a více optimální fungování.

masáž chodidlaNeuromatrix teorie bolesti nám pomáhá pochopit, jak reflexologie snižuje stupně bolesti v těle. Podle neuromatrix teorie, bolest je subjektivní prožitek vytvořený mozkem. Mozek tohle dělá v reakci na nejen fyzické podněty, ale také v reakci na emocionální nebo kognitivní faktory. Proto vaše nálada nebo stupeň stresu mohou také ovlivnit váš prožitek bolesti. Reflexologie může snížit bolest snížením stresu a vylepšením nálady.

A konečně, reflexologie je uznávána jako specifický typ masáže vypracována na základě teorie zón. Teorie zón, kterou vyvinul doktor William Fitzgerald na počátku 20. století, rozděluje tělo na 10 podélných zón, každá zóna odpovídá prstům na rukou i na nohou směrem nahoru až k hlavě. V reflexologii, každý orgán, žláza nebo část těla, která se nachází v pásmu může být „dotčena“ pomocí reflexní zóny nebo bodu na noze či ruce. Pokud například pracujete na vodorovné reflexní zóně, těsně pod svalovinou základních kloubů prstů v zóně 2 a 3, tedy s tzv.maximálními body, tak ovlivňujete solar plexus a bránici. Tyto cesty mezi reflexní zónou a jinou částí těla jsou propojené prostřednictvím nervového systému, jak je popsáno výše.

Moderní reflexologie je založena na starověké formě terapie. Existují důkazy o jakési formě terapie nohou a rukou praktikované v Tibetu a v Číně někdy v období 4 000 let př.k. a ve stejnou dobu v Egyptě, jak je popsáno u hrobky Ankhmahora. Severoamerické kmeny indiánů jsou známy tím, že praktikují terapii na nohou už stovky let. Zatímco existuje určitý zmatek o skutečném původu této významné terapie, stačí říci, že prošla testem času a pomohla tisíce lidem k lepšímu zdraví.

masaz ploska nohou

V Centru Čínský lékař si uvědomujeme, že reflexologie chodidel může zvýšit hojivý potenciál jakéhokoli masážního zážitku. Nejenom, že pocítíte hlubokou relaxaci, ale zvýší se i zásobení krve do vnitřních orgánů, podpoří se hojení a sníží se bolest. 

Jedná se o starou velice populární proceduru, kterou doporučujeme i jako tip na Dárkový poukaz. 

Svůj termín si rezervujte předem na tel. +420 773 178 889 od 8-00 do 18-00 nebo mailem přes odkaz Kontakty:

Adresa: Rašínovo nábřeží 384/56, Praha 2