Jídlo by nám mělo přinášet především požitek a radost. Zároveň, čínská dietetika uvádí, že jídlo může být lékem nebo naopak příčinou onemocnění. Tak jak se zorientovat v tom, co tak dobře známe – v tom co jíme? Jak dopředu vědět, co moje tělo v tuto chvíli nejvíce potřebuje ke své vitalitě a nejlepší kondici? To určitě nebude nějaký seznam zdravých potravin, ale celý systém výběru a způsobu úpravy surovin, postavený na základě znalosti vlastností potravin, jejich povahy, tropismu a vlivu na naše orgány. To vše se naučíte v on-line škole Jídlo je naším lékem

kurzy - výživa - čínská dietetika

 

Moje jméno je Andrej Jadevich. A za sebe můžu říct pouze jedno: “Čínská dietetika byla největší metamorfóza, která zasáhla všechny sféry mého života. Poměrně rychlé studium relativně malého množství dovedností najednou otočila na ruby všechny moje představy o stravování, o tom co je vhodný a nevhodný pro mě a jiné konstituční typy. Pochopil jsem, jak bez léku a s pomocí výběru potravin lze vyhnat všechny choroby, získat takový přísun energie, že se člověk cítí o 10 let mladší a nejenom to. To, jak jsem celý život podceňoval stravování, se mi najednou začalo jevit jako sebeubližování, jako hraní rulety se svým nejvzácnějším pokladem - vlastním zdravím”  
 

Mám zájem

O zodpovědnosti

cup
“Nejlepší poznání je znát sám sebe.” - Velšské přísloví

Dnes se hodně mluví o seberozvoji. Zajímáme se o miliony různých věcí a jsme přesvědčeni, že o stravování toho víme už dost. Dovolte citát od Sókratése: 

“Poznání řeže svět na kousky, moudrost jej dává dohromady”. 

A pravě tuto MOUDROST přináší náš kurz: On-line škola "Energije jídla je naším lékem". Uvidíte se jako neoddělitelnou část přírody, pochopíte souvislosti vnějšího a vnitřního světa, poznáte jakou energii nese každá potravina a co zrovna pro Vás bude to nejlepší v každém daném okamžiku. 

Jak jídlo léčí nemoci

Ing. Andrej Jadevich: 

Přiznám se, že před patnácti lety bych se smál nahlas a do očí každému, kdo bych řekl,  že jídlem se dá něco vyléčit, nebo že nesprávná strava může být hlavní příčinou mnoha chronických nemocí. Dokonce současná západní legislativa zakazuje u potravin nebo bylin uvádět zdravotní tvrzení: podle předpisu citron nemůže stahovat horečku, zázvor nemůže zahřívat a ostropestřec nepomáhá k regeneraci jater. Protože tady a teď neprodáváme žádné bylinky nebo potraviny, tak v rámci svobody slova budu citovat čínskou medicínu a popisovat své vlastní zkušenosti s použitím potravin pro prevenci nebo řešení zdravotních potíží. 

čínská dietetikaPříklad 1. Plodnost

Dokážete si představit, jak zoufalá může být žena, která při vší snaze nemůže několik let otěhotnět? “Magnetická chemie lásky” u mužů funguje jen tři roky, a když nepřichází potomek, tak partner zpravidla opouští ženu, které se pak hroutí svět. Moderní slečny chtějí vypadat štíhle, často volí RAW stravu a považují to za nejzdravější. Jenže u nedostatečného konstitučního typu podobné stravování znamená totální nedostatek energie, studené končetiny, nízký tlak, rozhozený cyklus a neschopnost (nepřipravenost) rozeběhnout reprodukční cyklus, který vyžaduje dostatečné energetické zásoby. Zavádíme správné stravování a žena za pár měsíců je připravena otěhotnět.

dietetika prikladyPříklad 2. Akné

Často mladí lidé jsou pod obrovským psychickým tlakem, nemohou najít dobrou práci nebo mít vztah, a to vše kvůli odrazujícímu stavu pokožky. Kosmetika zde asi nikdy nebude moc účinná, poněvadž problém je schovaný uvnitř. Z hlediska čínské medicíny jde o toxiny, které tělo již nedokáže vyloučit klasickou cestou, a ty se pak hrnou přes náhradní vylučovací orgány, což je pokožka a plíce.  Je třeba přesně vědět, které potraviny jsou toxicky zatěžující pro organismus, které produkují nadbytečné hleny a co přehřívá krev a vyvolává horkost na pokožce (červená barva). Začnete dodržovat určitá pravidla při volbě a úpravě potravin a zaručeně hnisavé pupínky zmizí. Něco podobného se vztahuje k odstranění psoriázy a dalších kožních onemocnění.

dietetika prikladyPříklad 3. Hypertenze

Z hlediska čínské medicíny vysoký krevní tlak je zpravidla neschopnost ledvin ovládat nebo kontrolovat vzestup energie. Ledviny jsou babičkou pro srdce (dle hvězdy WU XING) a pokud jsou oslabené, tak neplní svoji funkci opouštět energii směrem dolů. A tato situace vytváří, že člověk lehce “vybuchuje” vztekem nebo má vysoký tlak, má noční můry nebo trvalé strachy, obavy. Celá řada problémů a řešení bude stejná - posílení jinové energie ledvin. A je to rozmanitá škála rostlinných a živočišných potravin, které máte zařadit do svého jídelníčku. Takže vysoký tlak neznamená koupit si tlakoměr a začít brát prášky - stačí získat potřebné informace a pozměnit svoje stravování.

dietetika prikladyPříklad 4. Imunita

Čínská medicína nezná pojem imunita, toto slovo neexistuje, jakož neexistuje speciální orgán, který “vyrábí imunitu” )). Naší obrannou energii čchi vyrábí v podstatě každý orgán, a každý orgán potřebujeme správně nakrmit. Navíc každý orgán s námi komunikuje, existuje řeč těla a my bychom měli znát tu řeč, abychom své tělo dokázali slyšet a pochopit. Asi někomu se to zdá zamotaný nebo složitý. Ujišťuji vás, že vše je naprosto logický, geniálně jednoduchý a neskutečně zajímavý. Máte-li chuť ovládnou řeč svého těla, tak jste na dobré cestě a jsem si jistý, že to zvládnete.    

 

Chci se přihlásit

 

polevkyZdraví se rodí ve střevech.

Trávicí systém - to je naše elektrárna na výrobu energie pro každý případ. Hormon štěstí dopamin se taky nejvíce vyrábí v návaznosti na radost a potěšení z jídla. Ve střevech se rodí naše obranná energie WEI Čchi - naše imunita. A jídlo jest “palivo” do naší elektrárny. Příroda stvořila sofistikovaný systém a návod na jeho správné využití přináší Čínská dietetika. Nejde zde o recepty na čínská jídla - jsou to unikátní znalosti o člověku jako energetické soustavě, širokém spektru energie co proudí v meridiánech a energetických hodnotách každé potraviny.

Proud energie Čchi (QI)

Přihlašte se do online školy "Energie jídla je naším lékem" a naučíte se:

 • Dělat bleskovou přesnou samodiagnostiku na základě signálů, co vysílá tělo.
 • Rychle měnit a správně volit potraviny jako zdroj energie, potřebné v tento moment.
 • Naučíte se přivádět skrz výživu své tělo a mysl na maximální výkon.
 • Poznáte přímou souvislost vašich emocí, strachů, nerozhodnosti se stavem konkrétních orgánů a naučíte se to měnit pomocí jídla.
 • Získáte návod na zdraví a dlouhověkost.

Obsah výukového kurzu:

Kurz se skládá z 21 video přednášek, domácích úkolů a z několika PDF výukových materiálů a vzorových jídelníčků. 

Termíny: jsou uvedené ve formuláři pro přihlášení. Škola začíná vždy jednou za 2 měsíce a studenti pak mají možnost celý měsíc aktivně komunikovat s lektorem a mají přístup ke všem studijním podkladům.

Cena:  4900,-Kč   dnes AKCE - sleva 40%:  2940,-Kč 

V ceně je zahrnuto: učební materiály v elektronické podobě

Způsob platby: Platba předem - bankovní převod, PayPal nebo hotově na pokladně v centru ČÍNSKÝ LÉKAŘ

Speciální bonus: Dárkový poukaz 500,-Kč pro ty z Vás, kdo vyplní anketu zde → darek icon

 

Mám zájem

Nejčastější dotazy:

Jak je časově náročný studium?

 • Za klasických okolnosti by to byli 4-5 dní výuky. On-line provedení nabízí formát 21ti video přednášek, které jsou tematicky ucelené. Jsou to čisté, koncentrované informace, které můžete shlédnout i několikrát.
 • Nedoporučuje se denně brát víc než 2-3 krátké přednášky. Je na Vás, jestli celý kurz projdete za několik dní nebo měsíců, ale praxe ukazuje, že o mnoho efektivnější „mamuta jíst po kouscích“ aby pochopit a hlavně procítit vkus každého sousta.

Hodnota podaných informací není na povrchu, není ani v samotných informacích, ale v znovu objevení „řečí vlastního těla“ a naladění souznění s principy, které popisuje čínská dietetika.
Přístup k přednáškám máte až 3 měsíce.

Pro koho je tento kurz?

 • On-line škola „Energie jídla je naším lékem" je určena pro každého. Předchozí znalosti nebo orientace v pojmech tradiční čínské medicíny nemá vliv na plné pochopení informací z kurzu. 
 • Kurz se nedoporučuje praktikům a studentům škol čínské medicíny, poněvadž hodně obsahuje informace, co již znáte ze školy.
 • Kurz se nedoporučuje „uspěchaným“ a „horkým“ tipům, poněvadž je třeba mít vnitřní klid, aby při studiu mohlo dojít k proměně myšlení, tj. člověk dokázal vypnout „kritické myšlení“ vnímal informace nejen hlavou ale i tělem, a měl otevřenou mysl.

Jaká je záruka toho, že informace z On-line školy "Energie jídla je naším lékem" bude pro mě obohacující?

 • Dáváme 100% záruku na vysokou prospěšnost pro vaše zdraví všech informací z kurzu. Po dobu 14 dnů od zahájení studia a shlédnutí ne víc než poloviny materiálů můžete na vlastní rozhodnutí studium přerušit a zažádat o plné vrácení peněz.    

Jaké technické vybavení je zapotřebí?

 • Pokud Váš telefon nebo počítač umí přehrávat videa na internetu a vy máte účet alespoň na jedné sociální síti (nejlépe poštu gmail na google) jste plně připraveni a vybavení ke studiu.

 

George Bernard Shaw říkal: “Jediná cesta, co vede k poznání, – je aktivita.” 

Tak se rozhodněte, jestli chcete něco podniknout nového, co dále budete jíst a jak nakládat se svým zdravím?

 

Koupit v AKCI

 

 

Lektor kurzu

Ing. Andrej JadevichLektorem tohoto kurzu je Ing. Andrej Jadevich, absolvent programu Čínské dietetiky Tianjinské Medical University. Je zakladatelem centra celostní medicíny ČÍNSKÝ LÉKAŘ, autorem metody hubnutí se zárukou: Hubnutí je radost.

 

Mám zájem

Těšíme se na Vás.