Nejenom v minulosti, ale i dnes má tato masážní terapie velký význam pro posilování zdraví a prodlužování života lidí. Využívá se při ní čínských taoistických přístupů k tělu a hlavním záměrem je uvést osm principů tradiční čínské medicíny do rovnováhy. Tedy povrch a nitro, horko a chlad, plnost a prázdnotu, jin a jang.tui na

Praktik TČM při ní může používat různé manipulační techniky např. akupresuru, hlazení, uchopování a převalování, trakce, kroužení končetin v kloubech, hnětení či masírování oblastí mezi klouby, známými jako osm bran, aby docílil prostupnosti obranné energie a rozproudil energii v meridiánech a svalech. Využívá přitom různé části ruky, např.dlaně, hřbet ruky, předloktí, loket, klouby prstů, špičky a bříška prstů.

Tui na všeobecně není brána jako relaxační masáž, ale spíše jako léčba specifických míst těla, které jsou v nerovnováze. Některé techniky mají uklidňující účinek, jiné stimulační.

V jakých případech může Tui na pomoci?

Masáž Tui na může být brána jako preventivní terapie, její účinnost je však široká: zprůchodňuje krevní cévy, rozpouští sraženiny, podporuje metabolismus, rozpouští různé stagnace, působí na pohybový aparát, podporuje hormonální systém a zvyšuje obranyschopnost celého těla. Kromě pohybového aparátu působí dobře i na řadu vnitřních nemocí, např. psychosomatické nemoce, nervový systém, při gynekologických obtížích, v pediatrii (kdy akupunktura není vhodná). Z hlediska moderní medicíny má tato masáž působení na oběhový systém, respirační systém, trávicí, endokrinní a nervový systém.              

Aplikace masáže Tui na

Masáž Tui na se aplikuje samostatně nebo v kombinaci s akupunkturou, moxováním, baňkováním, bylinnou léčbou, tai chi a čchi kungem. Často se aplikuje na oblečení, a tak se doporučuje odění volné a pohodlné. Aplikace bez oblečení je také někdy nutná a tak se připravte na obě možnosti. Někdy se využívá masážní olej v oblasti krku, rukou a chodidel. Pro více informací a objednání využijte kontakt zde..