škola tčmVzdělávací program nazvaný Domácí lékař představuje výběr toho nejdůležitějšího, co může zajistit zdraví a pohodu v každé rodině za pomoci metod a vědomostí z tradiční čínské medicíny. Seznámíte se zde se zásadami zdravé výživy a jak nastolit harmonii energií v organizmu. Naučíte se, jak používat základní bylinné přípravky a elixíry. Dozvíte se, jak předcházet nemocem a také jak léčit již propuknutou nemoc čistě pomocí přírodní medicíny, stravy a manuálních praktik. Budete si vědět rady, jak s klasickým nachlazením, chřipkou anebo angínou, tak i s nemocemi závažnějšími, jako jsou třeba lupenka, alergie anebo trávicí obtíže. Hlavním lékařem se pak pro vás stane váš vlastní imunitní systém, nikoliv prášky z lékárny.

Součástí programu jsou i zdravotní cvičení zaměřená na doplnění životní energie čchi (čchi-kung) a protahovací cvičení zaměřená na odbourávání stresu a podporu funkce lymfatického systému. Zároveň se zde seznámíte s klasickými metodami tradiční čínské medicíny, jako jsou masáže gua-sha, baňkování či nejrůznější zábaly. Dozvíte se, co to jsou meridiány, jak souvisí s naším zdravím a jak je využít například při masáži plosek nohou, při bolestech hlavy anebo k uvolnění svalstva.

V rámci programu Domácí lékař tak získáte přehled o základních přírodních léčebných metodách, díky kterým budete schopni správně pečovat, jak o zdraví své, tak i své rodiny a svých přátel.

Škola probíhá formou pěti výukových dní, resp. pěti tříhodinových setkaní na teoretickou přednášku a praktický seminář. Výuku provádí praktici tradiční čínské medicíny a trenéři centra ČÍNSKÝ LÉKÁŘ. Účastníci budou mít prostor pro osobní dotazy a komunikaci se zkušenými specialisty. 

Nejbližší termíny školy Domácí Lékař probíhají v těchto pěti sobotách:

So. 18. března 10.00 – 13.00 

Teorie Wu-Xing. Teorie Jin Jang. Orgánové hodiny. Bylinné preparáty pro prevenci a léčbu ženských onemocnění

So. 1. dubna 10.00 – 13.00

Životní energie Čchi a energetické dráhy. Diagnostika dle jazyka. Biorezonanční diagnostika. Práce z akupunkturními body. Bylinné preparáty na detoxikaci (nastolení harmonie v organismu) a odčervování, na normalizaci zažívání.

So. 22. dubna 10.00 – 13.00 

Celostní přístup, vzájemná provázanost myšlení, psychiky a těla. Zdroje energie čchi a Čínská dietetika. Přírodní antibiotika, protizánětlivé přípravky na orgány močového systému. Zdravotní cvičení čchi-kung.

So. 6. května 10.00 – 13.00 

Tekutiny v těle. Preparáty na normalizaci krevního oběhu a odbourání stagnace. Čínská Gua sha masáž a baňkování. 

So. 20. května 10.00 – 13.00 

Principy udržování zdraví a harmonie. Bylinné preparáty na podporu imunity. Energie pohybu a mysli. Čínská energetická cvičení a meditace. Bodová masáž. Závěrečná diskuze a pohoštění.

Staňte se domácím lékařem i Vy a naučte se, jak pomocí léčivé stravy, bylinné terapie a principů přírodní medicíny předcházet nejenom nemocem, ale být vždy plní elánu, aktivní, efektivní a úspěšní. Přihlásit se můžete telefonicky, emailem anebo pomocí kontaktního formuláře. Těšíme se na vás!

tčmPřihláška do školy "Domácí lékař"